» przeczytaj wszystkie opinie

Ebook - Zbiór zadań z opodatkowania

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12,99 zł 12.99
ilość szt.
dodaj do Twojej TOP listy życzeń
* - Pole wymagane

Opis

Opodatkowanie to trudny do zgłębienia obszar wiedzy, co jest spowodowane głównie złożonością systemu podatkowego danego państwa, a przecież coraz częściej podatnicy muszą się mierzyć z regulacjami podatkowymi w ujęciu międzynarodowym.
Ponadto każde zdarzenie może powodować inne konsekwencje gospodarcze, a sposób ich opodatkowania nie będzie pozostawał bez wpływu na finanse przedsiębiorstw i finanse osobiste. Dlatego też tak ważna jest umiejętność połączenia sfery regulacyjno-prawnej i finansowej w obszarze opodatkowania.
Na polskim rynku wydawniczym jest wiele prac poświęconych opodatkowaniu, ale w większości zawierają one zagadnienia teoretyczne ilustrowane przykładami. Prezentowany zbiór daje możliwość weryfikacji uzyskanej wiedzy poprzez analizę przykładów i rozwiązywanie zadań.
Zadania zostały przygotowane zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym na dzień 1 września 2019 roku. Należy jednak zwrócić uwagę, że pomimo istnienia określonego stanu prawnego nie zawsze będzie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ponadto zmiana przepisów, w tym również określonych wskaźników podatkowych, może prowadzić do osiągnięcia innych wyników w przedstawionych zadaniach.
Celem niniejszego zbioru zadań jest umożliwienie studentom nabycia praktycznych umiejętności w określaniu ciężarów podatkowych i obowiązków wynikających z regulacji prawnopodatkowych oraz dokonywania wyborów zgodnych z rachunkiem ekonomicznym w zakresie opodatkowania.
Książka jest adresowana do studentów studiów ekonomicznych podejmujących trud opanowania wiedzy w zakresie przedmiotów: podatki i system podatkowy, podatki i strategie podatkowe, strategie podatkowe przedsiębiorstwa, a także innych przedmiotów odwołujących się do problematyki opodatkowania. Autorka wyraża nadzieję, że jej doświadczenie w zakresie edukacji i doradztwa gospodarczego sprawi, że książka będzie również przydatna osobom, które mają na względzie doskonalenie swoich umiejętności w ramach innych form kształcenia.
Zadania zostały podzielone na kilka części odpowiadających poszczególnym kategoriom podatków. Odrębne rozdziały stanowią zadania dotyczące opodatkowania dochodu w ujęciu międzynarodowym i strategii podatkowych. Dla ułatwienia pracy ze zbiorem zadań w zakończeniu zostały zamieszczone niezbędne wskaźniki podatkowe oraz wzory wybranych ewidencji i deklaracji podatkowych.Fragment utworu pdf: http://images.iformat.pl/894490CBEB/5B6B0879-E1C4-4912-B67B-D683EDCE9CA9.pdfFragment utworu pdf: http://images.iformat.pl/894490CBEB/A993340B-48E3-4F36-99F5-1EC9AE164AC4.pdf

ISBN: 978-83-8211-006-7
Wydawnictwo: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Autorzy: Marta Kluzek
Wydanie: 1
Rok wydania: 2020
Miejscowość: Poznań
Typ publikacji: ebook
Ilość stron: 116
Języki publikacji: polski
Serie: Materiały dydaktyczne
Tematyka: Ekonomia Biznes

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium